wtorek, 6 czerwca 2017

Radioaktywne medaliony Quantum Pendant - zapraszam na badania!

Właśnie udzieliłem konsultacji związanej z medalionem Quantum Pendant, który zawiera znaczną ilość radioaktywnego toru i innych pierwiastków. Pomiar za pomocą radiometru ANRI-01-02 Sosna wykazał 0,7 mR/h przy pomiarze łącznym emisji gamma i beta oraz 0.1 mR/h samej gammy - w nowszych jednostkach odpowiednio ok. 7 µSv/h i 1µSv/h. Noszenie takiego źródła na skórze spowoduje szybkie przekroczenie dopuszczalnej dawki promieniowania i może wywoływać niekorzystne skutki zdrowotne, z nowotworami skóry włącznie. Medaliony Quantum Pendant różnią się znacznie poziomem promieniowania, akurat ten egzemplarz jest typem bardziej aktywnym, stwarzającym większe zagrożenie. Z uzyskanych przez mnie danych wynika, że medaliony te wykonywane są z lawy wulkanicznej, zawierającej zarówno tor-232, jak i w mniejszej ilości rad-226.


video

Jeżeli już masz taki medalion i chcesz sprawdzić, czy jest radioaktywny - proszę o kontakt przez formularz znajdujący się z prawej strony bloga. 

[EDIT]
Kolejne egzemplarze podesłane mi do badań, wyniki pomiarów - gamma 0.13 mR/h, gamma + beta 1,2-1.3 mR/h. 


Dziękuję za wszystkie zgłoszenia i nadesłane medaliony! Jak dotąd, nie trafił się żaden nieradioaktywny, zatem przekażcie tą informację rodzinie i znajomym.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli znajdziesz błąd lub chcesz podzielić się opinią, zapraszam!